Neprijal by p. prezident Kiska ani komunistov, ak by sa dostali do parlamentu ?

Autor: Milan Kovačič | 11.4.2016 o 14:04 | (upravené 11.4.2016 o 14:16) Karma článku: 6,79 | Prečítané:  1061x

"Nesúhlasím z Vašimi názormi, ale spravím všetko preto, aby ste ich mohli povedať. (voľne) G.B.SHOW".  Pán prezident Kiska sa svojim rozhodnutím ignorovať legálne zvolenú stranu stal viac sudcom a prokurátorom ako prezidentom.

Ak sa hlási k našej kresťanskej tradícii, tak by mal vedieť, že " Boh nesúdi, pretože vie všetko". Ak si ctí našu veľmi chudobnú demokratickú tradíciu, tak si možno spomenie na Masarykovské "Pravda zvíťazí". Aby ale mohla zvíťaziť, musíme ju poznať. Izolovať legálnu stranu znamená vytvárať jej podmienky, ktoré pre izolované sústavy platia obecne: V izolovanej sústave prebiehajú samovoľné deje v smere zvyšovania entropie, čiže neporiadku. Obávam sa, že tým spravil izolovanou sústavou nielen Kotlebovu stranu, ale do istej miery aj seba. Začína sa u nás anarchia?

Ak prezidenta nezaujíma názor 200 000 voličov a občanov Banskobystrickej župy, potom nie je prezidentom všetkých občanov  Slovenska a už vôbec nie je nestranícky. Nedivil by som sa, keby Kotleba vyzval svojich voličov, aby pána prezidenta Kisku tiež ignorovali.

Prezident nie je minister v zmysle služobník obyvateľstva, ale v demokratickom štáte nie je ani samovládca. Slovenský prezident má právomoc dať milosť, ale neviem o tom, že by mal právo trestať.

Ak Kotleba porušil zákon, treba ho stíhať. Ak neporušil zákon, potom je diskriminovaný pre svoje názory. Aký je ale potom rozdiel medzi dnešnou atmosférou na Slovensku a pred rokom 1989?

Ak župana Kotlebu odsudzujeme za jeho staré prehrešky, tak si spomeňme na exprezidenta Šustera, ktorý patril medzi najvyšších funkcionárov KSČ. Aj komunistickú stranu niektorí politici považovali za zločineckú organizáciu, ale neviem o tom, že by niekto Rudolfa Šustera ako prezidenta ignoroval. A Kotleba, ak nič iné, je županom Banskobystrického kraja, a teda aj reprezentantom jeho obyvateľov, a to sú voliči aj samotného prezidenta.

(Nevolil som Kotlebovu stranu, nebol som v KSČ.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?